Xiaomi’den Mac Mini’ye rakip model!

Photo of author

By admin

Geçtiğimiz günlerde ertelenen Xiaomi etkinliğiyle birlikte, bazı sürpriz modellerin teknik özellikleri ortaya çıktı. Mac Mini ve Intel Nuc modellerine rakip olacağı tahmin edilen Xiaomi Host Mini modelinin özellikleri sızdırıldı.

Xiaomi Host Mini özellikleri ortaya çıktı

Uzun süredir Mi Notebook serisiyle dizüstü piyasasında yer alan, masaüstü bilgisayar pazarına giriş yapmak için hazırlıklarını tamamladı. Xiaomi, hem Mini-ITX hem de Mac Mini benzeri tasarıma sahip iki farklı cihaz ile kullanıcıların karşısına çıkacak.


Xiaomi’nin piyasaya süreceği Mini-ITX kasa

İlk modelin Mini-ITX anakart üzerine kurulu bir sistem ile geleceği sızdırılan bilgiler arasında yer alıyor. Çift yuvalı özel ekran kartları ile piyasaya sürülecek belirtilen cihazda 100W güç kaynağı bulunuyor. Kasanın arka kısmında yer alan mekanik anahtarın Xiaomi tarafından harici olarak satılacak işlevsel bir aksesuar olduğu tahmin ediliyor.

Mac Mini’ye rakip olarak tanıtılacak modelde AMD Ryzen 7 6800H işlemci kullanılacak. AMD Socket FP7 soket yapısına sahip olan işlemci, 6 nm teknolojisiyle üretiliyor. 8 çekirdek ve 16 iş parçacığıyla karşımıza çıkan AMD Ryzen 7 6800H, 3.2GHz saat hızına sahip. İşlemcinin 45W güç tüketimine sahip olduğunu da belirmekte fayda var.

Xiaomi, cihaz boyutları nedeniyle yeni modelinde tümleşik Radeon 680M RDNA2 iGPU kullanacak. 768 Shaders’a sahip olan Radeon 680M, 2.4GHz saat hızına ulaşabiliyor. Radeon 680M ayrıca, 3.68 TFLOP işlem gücüyle performans konusunda beklentileri fazlasıyla karşılıyor.

16 GB RAM ve 512 GB SSD ile tanıtılacağı belirtilen cihazın fiyat etiketi ise 570 dolar olarak belirtilmiş. Tanıtılacak modellerin farklı konfigürasyon ile sunulup sunulmayacağı henüz bilinmiyor.

Yorum yapın

bypuff.com stlpuff.com vapeayr.net vozol seniorpuffs.com shoppuffer.com vozol10000.com