Wikipedia’nın kurucusu Jimmy Wales, Elon Musk’ın tuzağına düşmedi

Photo of author

By admin

Wikipedia’nın kurucusu Jimmy Wales, ansiklopedi sitesini sola eğilimli olmakla suçlayan Twitter CEO’su Elon Musk ile tartışma içerisinde. Aslında buna tek taraflı bir tartışma da denilebilir. Her şey FBI’ın sosyal medya şirketlerine 2020’de Hunter Biden’ın dizüstü bilgisayarıyla ilgili bilgileri gizlemeleri için baskı yaptığını iddia eden Twitter Dosyaları’nın yayınlanmasının ardından başlamıştı.

Wikipedia’da Twitter Dosyaları hakkında bir sayfa düzenlendi, ancak Muhafazakar yorumcu Ian Miles Cheong, sitenin geçtiğimiz hafta ortasında sayfanın üst kısmında bu girişi silmeyi düşündüğünü söyleyen bir sorumluluk reddi beyanı yayınladığını söyledi. Cheong Twitter’da sayfayı silmek için hiçbir gerekçe olmadığını belirtti ve “bu insanlar anlatıyı şekillendirmek için ana akım medya ile el ele çalışıyorlar” diye bir suçlama getirdi. Sayfanın üst kısmındaki not, bu haber yazıldığı sırada kaldırılmıştı.

Musk, Cheong’a Twitter’da şöyle yanıt verdi: “Dünyanın Çoğu: Ana akım medya önyargılıdır.” Sonra da, “Bu iddiayı doğrulamak için ana akım medya kaynağından alıntı yapın” dedi ve “Wikipedia’nın solcu bir önyargısı var” yazdı. Ardından da Wales’e bu konuda ne düşündüğünü sordu?

Neyse ki Wikipedia kurucusu Jimmy Wales, Elon Musk ile tartışma tuzağına düşmedi ve bu sert tweet’lere yanıt vermedi.

Ama Wales’in cevap verdiği başka bir tweet vardı. New York Post siyaset ve kültür yazarı Jon Levine, “Wikipedia’nın Musk’a maliyeti ne kadar olur acaba?” diye sordu. Wales ise Levine’in gönderisine yorum yaptı ve şirketinin satılık olmadığını söyledi.

Yorum yapın

bypuff.com stlpuff.com vapeayr.net vozol seniorpuffs.com shoppuffer.com vozol10000.com