Uygun fiyatlı Samsung Galaxy A14 FCC’de göründü!

Photo of author

By admin

Orta segment telefonlarda her kullanım senaryosuna uygun bir cihaz ile karşımıza çıkan Samsung’un yakın zamanda tanıtması beklenilen yeni ürünü Galaxy A14 ile ilgili edindiğimiz bilgiler gün geçtikçe çoğalıyor. Telefon bu sefer de ABD’nin radyo, televizyon, telekom ve uydu işlemlerini denetleyen kuruluşu FCC’de görüldü!

Karşınızda Samsung Galaxy A14:

Ürünleri içerisinde orta segmentte konumlandırdığı A10 serisi ile Samsung, olumlu geri dönüşler aldı. Geçtiğimiz yılın Aralık ayında tanıtılan Galaxy A13 modelinden bu yana seride yeni bir telefon ile karşımıza çıkmayan şirket, şimdi ise Galaxy A14 modelini kullanıcılar ile buluşturmak için hazırlanıyor.

Geçtiğimiz günlerde BIS ve NBTC sertifikaları aldığı öğrenilen telefon şimdi ise Amerika Birleşik Devletleri’nin Federal İletişim Kurulu (FCC)’de listelendi. Yani bu, Galaxy A14’ü yakın bir süreçte resmi olarak görebileceğimiz anlamına geliyor.

Samsung Galaxy A14 hakkında neler biliyoruz?

Diğer bir adıyla Galaxy A14 5G, MediaTek Dimensity 700 ve Exynos 1330 olmak üzere iki seçenek ile piyasa sürülecek. Telefonun MediaTek’li sürümü yalnızca ABD’ye özel iken, Exynos modeli ise global pazarda satılacak. Yani Türkiye de dahil olmak üzere bir çok ülkeye cihazın Exynos’lu modeli gelecek.

Full HD+ çözünürlüğünde 6,8 inç boyutunda Infinity-U ekran ile kullanıcıyı karşılayacak olan cihazın panel tipi ise LCD. Sızdırılan resimlerde görüldüğü üzere 3,5mm kulaklık jack girişini barındıran telefonun parmak izi okuyucusu ise güç butonu üzerinde yer alacak. Telefonun fotoğraf yeteneklerine bakıldığı zaman ise F1,8 diyafram açıklığına sahip 50MP çözünürlüklü birincil sensöre 2MP çözünürlüğünde makro kamerası ve yine 2MP çözünürlüğünde derinlik algılayıcısının eşlik edeceğini görüyoruz. Tüm bunlara ek olarak telefonun ön yüzeyinde 13MP özçekim kamerası yer alacak.

Telefonun FCC’de listelenmesi sayesinde artık pil kapasitesini de net bir şekilde biliyoruz. Galaxy A14 5G, enerji ihtiyacını 15W hızlı şarj destekli 5000 mAh bataryadan karşılayacak. Cihazın Android 11 üzerine kurulu OneUI 3 arayüzü ile kutudan çıkacağını da ekleyelim.

Peki siz Samsung Galaxy A14 hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlar kısmında bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Yorum yapın

bypuff.com stlpuff.com vapeayr.net vozol seniorpuffs.com shoppuffer.com vozol10000.com